Wigilia firmowa to okazja, aby podziękować za współpracę, podsumować osiągnięcia w pracy i zintegrować się z zespołem. Jest to specyficzne wydarzenie, które wymaga odpowiedniego stroju, który powinien pasować do miejsca i charakteru przyjęcia. Przed Tobą wigilia firmowa? Jak się ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie? Podpowiadamy!

Wigilia firmowa – stylizacje a dress code

Pierwszą rzeczą, którą musisz sprawdzić jest to, czy od uczestników wydarzenia wymagany jest określony dress code. Taka informacja powinna być podana w zaproszeniu, przekazana przez organizatora lub wprost wynikać z zasad ustalonych przez restaurację, gdzie ma się odbywać wigilia firmowa. Jak się ubrać zgodnie z wytycznymi w zależności od dress code’u?

  • Formalny – to najbardziej elegancki dress code, który wymaga od mężczyzn garnituru i krawata, a od kobiet sukienki koktajlowej lub wieczorowej.
  • Półformalny – to mniej rygorystyczny styl ubierana, który pozwala na nieco większą swobodę w doborze stroju. Mężczyźni mogą zrezygnować z krawata lub wybrać marynarkę zamiast wizytowego garnituru. Kobiety mogą natomiast założyć sukienkę o prostym kroju lub zestawić spódnicę z elegancką bluzką.
  • Casual – to najbardziej swobodny dress code, który nie narzuca żadnych restrykcji w kwestii ubioru. Nie musisz więc szykować specjalnych kreacji, zwłaszcza jeśli ma to być nieformalna wigilia firmowa. Stylizacje w stylu casualowym mogą bazować na codziennych strojach, jednak powinny być dopasowane do okazji.

Przy kompletowaniu stroju warto pamiętać, że wigilia firmowa to wydarzenie, które odbywa się raz w roku. Warto więc ubrać się tak, aby podkreślić charakter spotkania i pokazać się z jak najlepszej strony.

Wigilia firmowa w hotelu – jakich strojów unikać?

Nawet jeśli wigilia firmowa ma się odbyć w swobodnej atmosferze i bez z góry narzuconego dress code’u, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną, nie powinieneś zakładać ubrań, które są zbyt ekstrawaganckie i wyzywające. Złym wyborem będzie więc krótka, obcisła czy prześwitująca bluzka lub odsłaniająca zbyt wiele ciała sukienka. Wigilia firmowa to nie impreza w klubie, ale spotkanie, na którym będą obecni Twoi przełożeni i współpracownicy.

Unikaj też ubrań zbyt luźnych, sportowych i niechlujnych. Pamiętaj, że strój jest wyrazem szacunku do innych, dlatego postaw na schludne ubrania, aby wyglądać profesjonalnie.

Wigilia firmowa w restauracji. Jak się ubrać? Postaw na wygodę!

Jeśli już wiesz, jak się ubrać i czego unikać, możesz skupić się na tym, co najważniejsze – na swoim samopoczuciu i wygodzie. Nie zakładaj stroju, który nie pasuje do Twojego stylu i jest dla Ciebie niekomfortowy. Wigilia firmowa w hotelu to okazja, aby miło spędzić czas i dobrze się bawić, dlatego nie pozwól, aby niewłaściwy outfit zepsuł Ci spotkanie.

About Anna